Vrh *B* Prima - *10.6.2014

Otec: Clopsville Breezer - import UK (všechna zdravotní vyšetření negativní)

Matka: Tesalona ze Zámku Lešná (všechna zdravotní vyšetření negativní, poslech srdce ve 4,3 letech bez nálezu)

Breez Prima Petulenka (BH pejsek) - bydlí v Novém Boru
Bellany Prima Petulenka (BH fenka) - bydlí v Nehvizdech a ve Zruči nad Sázavou
Backie Prima Petulenka (TR fenečka) - bydlí na Praze 10

10.6.2014 po poledni se narodila Tesince tři štěňátka - 1 blenheim pejsek (258 g), 1 blenheim fenka (294 g) a 1 tricolorní fenka (260 g). Pro Tesinku to bylo opravdu náročné a jsem na ni moc hrdá, jak to zvládla. Všechna štěňátka se mají čile k světu a přibývají na váze. Jsou krásně vybarvená a mají pravidelnou kresbu na hlavičkách - bude velké dilema, která fenka zůstane doma :-)

12.6.2014 - všechna štěňátka mají přes 300 gramů :-)

15.6.2014 - štěňátka dostala jména: Breez Prima Petulenka (BH pejsek), Bellany Prima Petulenka (BH fenka) a Backie Prima Petulenka (TR fenečka).

20.6.2014 - obě fenečky - Bellany a Backie jsou rezervované, pejsek Breez je ještě volný.

22.6.2014 - dneska na mě štěňátka poprvé "mrkla", první Backie - hned ráno, v poledne se přidala Bellany a navečer konečně i Breez :-), je to ještě takové hodně nesmělé koukání, ale rozhdoně pokrok !!

25.6.2014 - koukání na svět už prckům jde :-); jakmile se probudí, hned koukají kolem sebe, kde je máma s tím výborný plnotučným krmením :-). Dnes ale měli i jiné "krmení", poprvé jsem je odčervila a to jim tedy zrovna nechutnalo :-) a také jsem jim ostříhala poprvé drápky, protože už na Tesinčině břichu bylo vidět, jak se u "mléčného baru" strkají o nejvýhodnější místo. Také se dnes objevili první pokusy o používání nožiček jinak než na plazení, ale k chůzi to má ještě hodně daleko :-).

2.7.2014 - batolení už štěňátkům pěkně jde, dnes se jim prožezaly všem horní špičáky a začali se ožužlávat navzájem :-)

4.7.2014 - štěňátka mají za sebou první "venčení" na zahradě a už se jim prořezaly kromě špičáků i přední zoubky, takže dnes začnu s přikrmováním, abych ulehčila Tesince "slasti" kojení

7.7.2014 - štěňátka už krásně sama baští ze společné misky, venku zkoumají každou rostlinku a doma se spolu pošťuchují, perou a ožužlávají se :-)

10.7.2014 - štěňátka jsou podruhé odčervená a doma už jim za chvíli nebude ohrádka stačit :-), vydávají se na průzkum do širšího okolí. Zvlášť Backie je velmi podnikavá a zvídavá, vždycky vyrazí první do neznáma. Breez zas nezapře kluka, velmi rád spí rozvalený na zádech mezi fenečkami :-)

15.7.2014 - dnes s štěňátkům 5 týdnů a pokud nespí nebo nebaští, tak zkoumají celý byt, perou se nebo se navzájem okusují a ožužlávají a běhají za každým, kdo jde kolem. Už jsou pěkně rychlá, takže stále koukáme pod nohy a za dveře, abychom je nepřimáčkli :-) Milují chování na ruce a mazlení. Budou to zase naše vymažlená štěňátka :-)

28.7.2014 - Dnes měla štěňátka perný den. Jeli jsme se podívat na veterinu, kde jsme všechny zvážili, změřili teploty, prohlédli oči, uši, zuby, poslechli srdíčka a pak to přišlo - očkování a čipování. Backie a Bellany jsou holky statečné, sice se jim to nelíbilo, ale nesly vše statečně. Zato Breezík nás všechny seřval na 3 doby a o píchání do kožichu se vyjádřil jednoznačně negativně. I když teď už o ničem neví :-)

29.7.2014 - Dneska štěňátka potkala další nepříjemnost - dostala obojky, které se pokoušela všelijak sundat, oddrbat, ... ve vymýšlení rošťáren jim to ale vůbec nebrání:-). Mám z nich ale jen radost, jsou moc šikovná s čistotná, řeknou si o venčení a bobky dělají už jen venku (jedinou výjimkou je, když se jim mě nepodaří vzbudit :-).

5.8.2014 - Dnes odjela do svého nového domova Bellany, zlatíčko moje. Má výbornou rodinu, která se na ni moc těšila a k dispozici zahrádku u domu. Držím jí palce, aby změnu zvládla bez problémů.


8.8.2014 - Tak a je to tady :-( - všechna štěňátka odjela do svých nových domovů a u nás je nějak divně klid. Tesince i mě se stýská, ale zprávy ze všech nových domovů jsou v rozmezí od pozitivních až po superlativy, tak jsem spokojená. A abychom přišly na jiné myšlenky, začneme od neděle trénovat zas agility.

Rodokmen vrhu *B*  
Clopsville Breezer Aranel Maveric Aranel Cosmic
Aranel Nutmeg
Clopsville Sea Breeze Pascavale Jamie
Clopsville Rioja
Tesalona ze Zámku Lešná Madeinoz Elvenhome (SM neg.) Elvenhome Daretoimagin (SM neg.)
Elvenhome Maidov Horn (SM neg.)
Pinky Point ze Zámku Lešná Montek Magic ze Zámku Lešná
Norma Jean ze Zámku Lešná
 

 

Fotogalerie: Vrh *B* Prima

/album/fotogalerie-vrh-b-prima/b78-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b79-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b80-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b81-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b82-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b83-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b84-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b85-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b86-jpg/ /album/fotogalerie-vrh-b-prima/b87-jpg/