KRMENÍ JE ZÁKLAD

Kvalitní krmení je základem zdraví a imunity každého živočicha. Kvalita je pro zvířata nejdůležitější.

Vyzkoušela jsem vynikající německé krmení REICO vital - systeme, které se u nás prodává od začátku roku 2017 a kde základní filozofií firmy je, aby se složením stravy co nejvíce přiblížili přirozené stravě, kterou si zvířata uloví v přírodě.

Účinky tohoto krmení na zdraví zvířat mě nadchly a je mi velkým potěšením představit vám konečně stravu, která zvířatům prospívá. V podstatě to není jen pouhé vyvážené krmivo, ale hlavně vitalizační a regenerační program. Zbavuje oranismus překyselení, nastartovává přirozené samoozdravné procesy.
Firma  Reico je členem německého spolku kontrolovaného zemědělství a své produkty si hýčká už od vstupních surovin. Bez chemie, na základě dlouholetých odborných výzkumů. Je to krmení zdravé, jako dřív, než se začalo s výrobou granulí, kdy ještě zvířata téměř neznala co je rakovina, epilepsie, selhávání ledvin či jater, dermatitida a pod. Je zpracováno tou nejšetrnější formou a moderními technologiemi. Díky poctivému přírodnímu složení, minerální stránce v organické podobě, živým mikroorganismům podporujícím zdravou mikrofloru ve střevech a vynikající stravitelnosti psům i kočkám výrazně prospívá. Reico je rodinná firma a svým klientům chce také poskytovat osobní servis. Proto se prodává jen formou přímého prodeje, aby poradci o své klienty pečovali, což se velmi dobře doplňuje s chovateslkým servisem, který poskytuji majitelům všech mých odchovů.

 

Je to jedinečná možnost pro všechny, kdo mají svá zvířata rádi, chovají se zodpovědně a chtějí jim zachovat zdraví do nejvyššího věku.

Nejzdravější je krmení syrovou či vařenou stravou, ale v dnešní době je pro mnoho lidí výhodnější, z různých důvodů, krmit granulemi či konzervami. Granule lisované za studena a konzervy jsou v tomto případě kvalitním, zdravým a praktickým kompromisem mezi barf či vařenou stravou a suchým granulovaným krmením.

 

Mnoho lidí je zmateno obrovskou nabídkou krmiv na trhu. Mám pro vás jednoduchou radu. Nejste si jisti, co je zdravé pro psa? Je to to, co by normálně ulovil v přírodě.

Zkuste se zamyslet: třeba králík. Kolik má masa, vniřností, tuku...

Pokud si pes uloví králíka, tak první do čeho se pustí jsou vnitřnosti, protože to je velmi cenný zdroj minerálních látek, probiotik a vitamínů a teprve pak sní zbytek kořisti. Krmiva Reico obsahují v přirozeném poměru až 74% masa a důležitých vnitřních orgánů a ostatní potřebné složky ze surovin z kontrolovaného hospodářství, vše v potravinářské kvalitě. Nic se nepřidává uměle, vše je v přirozené podobě, jako v přírodě bez chemie. To je velmi důležité. Vstupní suroviny jsou základ kvality.

MINERÁLNÍ ROVNOVÁHA

Jedinečnou předností krmiva Reico jsou mikronizované sladkovodní a mořské řasy, které dodávají všechny důležité prvky v organické podobě, pro tělo nejlépe stravitelné formě. Firma Reico řasy zpracovává patentovanou mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, menší než buňka, které se vstřebávají už v dutině ústní a do 20min. přechází přímo do krve. Jsou tedy vhodné i pro zvířata, která mají sníženou funkci vstřebávání minerálů např. starší a nemocná. Řasy a byliny upravené mikronizaci mají o 70% vyšší využitelnost, než řasy jen podrcené. Zvíře si každý den vezme co potřebuje podle své aktivity, zdravotního a psychického stavu a zbytek se, bez ukládání v tkáních, přirozeně vyloučí. Stejně jako v přírodě.
 

Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/

Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/

Řasy jsou zparcovány mikronizací - speciálním tření na malinkaté částečky, které se vstřebávají už v dutině ústní

Více zde: https://www.bylinkyprozvirata.cz/reico/

MOKRÁ STRAVA

Konzervy mají vynikající kvalitu a jsou doporučovány také hlavně pro obsah fyziologické tekutiny, kterou granule nemají. Pitná voda nikdy tento fyziologický roztok nenahradí. Proto se tak výrazně spraví zdravotní stav všech zvířat, která přešla z granulované na syrovou, či vařenou stravu.

U malých zvířat do 15kg doporučuji krmit pouze konzervami, u větších se může udělat kompromis půl na půl, nejlépe s granulemi lisovanými za studena.

Firma se snaží o "rekonstrukci" krmiva do podoby, jakoby si pes chytl zajíce a kočka myš. Maso, vnitřnosti (srdce, játra, ledviny, bachor, jazyk, vemeno), různé druhy příkrmů a zeleniny a pro ještě lepší stravitelnost také některé kmeny kvasnic a kvasinek, které pomáhají osídlit střevo užitečnými mikroorganismy, které se podílejí na správné funkci střeva. Všechny suroviny jsou v potravinářské kvalitě z kontrolovaného zemědělství, bez použití chemických postřiků, hnojiv a hormonů. Tudíž nehrozí alergické reakce.

Konzervy jsou zavařovány šetrným postupným zahříváním. Je známo, že když dáte ruku do 40°C teplé vody, rychle ji vytáhnete, protože vás pálí. Ale když dáte ruku do lázně a postupně budete přilévat teplou vodu, vydržíte až do 90°C bez zdravotní újmy. Samozřejmě, že aby se konzerva konzervovala, musí se zahřát na teplotu, zhruba 123°C, ale tímto principem postupného zahřívání se zajistí vysoká kvalita obsahu. Konzervy se před plněním vylévají včelím voskem aby obsah neoxidoval. Před samotným zavařováním se vytěsní vzduch.

 

Konzervy jsou vhodné jako kompletní krmení pro zdravá zvířata a dietní řada se dobře osvědčila v regeneraci nemocných zvířat.

Psi a kočky konzervy Reico nejlépe přijímají v ohřátém stavu. Krásně se rozvoní a pak je sní i ti, u kterých bývají potíže s nechutenstvím. Rozhodně nedoporučuji ohřívat konzervy v mikrovlnce, aby jste nezničily zdraví prospěšné kmeny kvasnic a kvasinek. Nejvíce se mi osvědčilo ohřívat je ve vodní lázni.

Pokud krmíte půl na půl konzervu s granulemi, tak po ohřátí přidáte ještě granule a pečlivě zamícháte. Pokud ohříváte maso pro kočičky, tak doporučuji dobře rozmíchat. Kočky mají rády, když obsah po řádném rozmíchání připomíná spíš paštiku :-) Je to ověřené.

GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA

Jsou nejzdravější formou granulovaného krmiva. Ceněny jsou hlavně pro svůj obsah kvalitních, přírodních živin, které nebyly porušeny výrobním procesem (teplotou, tlakem ani chemií) jako ostatní granulovaná krmiva a tím zůstávají zachovány přirozené vitamíny, enzymy i další živiny podobně jako u krmení syrovou stravou.

Důležitý je vysoký obsah masa v neporušené podobě, který dodává kvalitní živočišné bílkoviny.

Granule lisované za studena jsou oblíbeny např. i u BARFařů jako doplněk potravy, krmivo na cesty, nebo jako případná náhrada za syrovou stravu.

Důležitým faktem u granulí lisovaných za studena je, že při jejich výrobě není použita žádná chemie, konzervanty a dochucovadla. Namíchané suroviny se za syrova protlačí přes lisovacím zařízení a usuší. I vzhledově jsou pak jiné, než granule zpracované běžným způsobem (např. dehydratací či potahováním olejovou vrstvou). Uchovávají si přirozené vůně i chutě použitých kvalitních surovin dlouhou dobu. V tom mají velkou výhodu oproti komerčním granulím. A v neposlední řadě cenově jsou také výhodnější, protože se krmí díky zachovaným živinám menší krmnou dávkou na den. Krmivo je složením sestaveno tak, aby se co nejvíce přiblížilo přirozenému krmení. Jako když si pes uloví v přírodě zajíce. Žádné zvíře v přírodě nemá vysoký obsah tuku. A všechny šelmy přirozeně šetří energií a nejvíce jí vydávají jen na lov. Tedy ani pro psa s normální aktivitou není dobré vysoké procento tuku. Proto pokud někdo, vzhledem k vysoké energetické zátěži svého psa např. při každodenním tréninku při extrémních sportech nebo při intenzivním loveckém výcviku, musí dodávat psovi vysoké procento tuku, tak nejjednoduším způsobem je přidat např. nesolené škvarky. Takto jednoduše se pokryje vysoká potřeba tuku pro silně vytížené psy a můžete jim pak dopřát granule lisované za studena. 

Majitelé větších psů jistě ocení nižší riziko vzniku torze žaludku, protože granule lisované za studena v žaludku nebobtnají.

Velká přednost granulí Olymp a Champion je také v tom, že díky svému složení pomáhají předcházet zánětům analních žlázek.

                    OLYMP                                             CHAMPION

 

PETMIN - minerální rovnováha v organické podobě

Petmin je čistá směs mikronizovaných řas, která zajišťuje minerální stránku krmiva pro zvíře na každý den, přesně podle momentální potřeby. Tato potřeba je každý den jiná. Podle aktivity, věku, stresové zátěže a pod. Proto je tento přípravek velmi vhodný pro všechny, kdo krmí syrovou nebo vařenou stravou a nemusí se pak bát, že by neměli vyváženou denní dávku, že by některý minerální prvek převažoval nebo naopak chyběl. Petmin se přidává také všude tam, kde je potřeba dorovnat deficit při zvýšené potřebě minerálů např. gravidita, kojení, růst a vývoj mláďat nebo naopak stáří, nemoc, regenerace, vyšší zátěž a pod. Jelikož jsou to minerály v organické, téměř koloidní podobě, nemohou se předávkovat. Pes nebo kočka si vezme přesně tolik, co potřebuje a zbytek se přirozeně vyloučí, bez usazování v tkáních. Díky specielní patentované techologii tzv.mikronizaci, na jemnější částečky než buňka, se vstřebává už v dutině ústní a má o 70% vyšší vstřebatelnost a využitelnost než pouze podrcené nebo namleté řasy. Proces mikronizace probíhá mletím na namrazených kamenech, aby se zahříváním řasy neznehodnotily. Dávkování je 0,5g na 10kg váhy. Balení Petminu obsahuje 100g mikronizovaných řas Lithothamnion a Fucus a pro 10kg psa vydrží na 200 dní.